Co to jest RSS?

Termin RSS (z ang. Really Simple Syndication - łatwa dystrybucja treści) to, oparty na technologii XML, niezwykle szybki i prosty sposób otrzymywania informacji (nagłowków i części treści) z wielu witryn internetowych jednocześnie. Zamiast odwiedzania poszczególnych stron, można za pośrednictwem swojego ulubionego czytnika kanałów RSS'owych otrzymywać na bieżąco informacje z serwisów internetowych udostępniających RSS'y. Subskrypcja kanałów jest nieznacznie podobna do formy newslettera, z tą jednak różnicą, że strumienie wiadomości RSS są dostarczane do użytkownika w chwili ich publikacji w serwisie internetowym, a nie raz dziennie czy nawet raz w tygodniu, jak ma to miejsce w przypadku newslettera.
Dodatkowo, dla lepszej identyfikacji kanałów, oprócz samgeo tekstu, strumienie wiadomości RSS. udostępniane przez Wirtualną Polskę, zawierają także miniaturki obrazków dołączonych do macierzystych wiadomości.

Informacje prawne

Wirtualna Polska S.A. nie udziela do treści udostępnianych w ramach Kanałów RSS jakichkolwiek praw do ich wykorzystania ani licencji. Wykorzystywanie udostępnianych w ramach Kanałów RSS treści wymaga uzyskanie stosownej zgody na wykorzystywanie od podmiotów podanych w treści informacji jako ich Źródło. Powyższe nie dotyczy tzw.dozwolonego użytku osobistego. Wirtualna Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystanie udostępnianych w ramach Kanałów RSS treści.

Jak używać RSS?

Musisz mieć zainstalowany odpowiedni program, tzw. czytnik kanałów RSS (wiele z nich jest dostępnych w serwisie tech.wp.pl) lub przeglądarkę wspierającą kanały RSS (Firefox, Opera, Internet Explorer 7).

Często również popularne programy pocztowe - możesz je pobrać za darmo z serwisu tech.wp.pl - umożliwiają subskrypcję kanałów RSS (czasami jest do tego celu jednak niezbędna instalacja odpowiednich "pluginów").

Wiele nowoczesnych urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe, PDA, smartphony, czy PSP, również posiadają wbudowany czytnik kanałów RSS - dzięki temu możesz otrzymywać bieżące informacje, z ważnych dla Ciebie dziedzin (np. wyniki maczów, najnowsze wiadomości z kraju i ze świata) także gdy jesteś poza domem/pracą. Sprawdź czy Twoje urządzenie mobilne umożliwia subskrypcję kanałów RSS.

Sprawdź też ofertę czytników kanałów RSS w Katalogu WP, lub znajdź je za pomocą Wyszukiwarki WP.

Aby dodać kanał do subskrypcji kliknij w odpowiedni link.

Możesz również zaimportować wszystkie kanały RSS w jednym pliku OPML. Sprawdź specyfikację OPML.

[Valid OPML]

Subskrybuj Cafe News

Korzystając z Cafe News otrzymacie błyskawicznie na swój komputer wszystkie interesujące i określone przez Was wiadomości na wybrane zagadnienia i tematy. Taka funkcjonalność Cafe News znacznie oszczędza czas. Posegregowane tematycznie kanały RSS sprawiają, że dostęp do informacji jest łatwy, szybki i przyjazny. Cafe News to coś więcej niż tylko czytnik RSS - to innowacyjne narzędzie monitorujące i udostępniające aktualności. Cafe News można używać bezpłatnie - pobierz plik
Co to jest WebRSS?

czytaj więcej >>